Yo!

Na wstępie, jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą, jestem TheRoosterPL i jako newsman strony będę robił dla Was przegląd nowinek ze świata pokemon. Jeszcze nie wiem, w jakim odstępie czasu, więc pierwsze newsy będą po prostu wybranymi informacjami z kilku, może kilkunastu dni wstecz. Zaczynajmy!

1. Nowa seria z pokemonów!

Nie! Nie przesłyszeliście się. Ogłoszono nową serię o naszych ukochanych kieszonkowych stworkach, pod tytułem Pokemon Twilight Wings! Przejdźmy do rzeczy. Owo anime będzie nadawane w formie internetowej na YouTube (podejrzewam, że na oficjalnym japońskim kanale). Premierę zaplanowano na 15 stycznia 2020 roku. Całość ma mieć 7 odcinków, przy czym ma się pojawiać jeden na miesiąc.

Grafika udostępniona wraz z ogłoszeniem Pokemon Twilight Wings

Serial będzie złożony z różnych krótkich animacji opartych na wydarzeniach z życia mieszkańców regionu Galar. Studiem animacji, które wzięło pod swoje skrzydła tę produkcję jest Studio Colorido, na czele z reżyserem Shingo Yamashitą.

2. Film Pokemon 2020

Niedawno pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego filmu pokemon. Niestety za dużo się z nich jak na razie nie dowiedzieliśmy.

Premiera pełnometrażowej animacji o naszych kieszonkowych stworkach odbędzie się 10 lipca 2020 roku w japońskich kinach. W oficjalnych informacjach napisano: będzie to pierwszy całkowicie nowy film od dwóch lat. Oznacza to, że tym razem dostaniemy film z całkowicie nową fabułą, a nie remake 😛

3. Nowinki w Pokemon GO

Niektórzy pewnie powiedzą: “A kto jeszcze w tę grę gra?”. Okazuje się jednak, że owa gra mobilna jest wciąż bardzo popularna. Z tego też powodu aplikacja jest ulepszana o kolejne nowinki. To kolejna nowa generacja kieszonkowych stworków, a to Zespół R i “ratowanie” PokeStopów oraz pokemonów spod wpływu zwykłych członków wspomnianej organizacji, jak i jej liderów.

Team GO Rocket (Zespół GO R)

Natomiast 19 grudnia 2019 roku do Pokemon GO zawitała nowa funkcja uatrakcyjniająca rozgrywkę. Buddy Adventure, czyli usprawniony system interakcji z naszym pokemonem-przyjacielem. Nowa mechanika w grze przypomina system interakcji z Pokemon Amie, Pokemon Refresh i Pokemon Camp. Naszym zadaniem jest zdobywanie “serduszek” poprzez dokarmianie naszego pupila, a także używanie go w walce, robienie mu zdjęć, jak i zwykły spacer oraz odwiedzanie nowych miejsc. Pozwala to nam na podwyższenie poziomu przyjaźni z naszym stworkiem oraz poprawienie jego nastroju. Twórcy aplikacji, jak przy mechanice przyjaciół wyróżnili tutaj cztery poziomy przyjaźni: Good Buddy, Great Buddy, Ultra Buddy, Best Buddy. Za każdy z nich otrzymujemy odpowiednie bonusy, przykładowo dzięki Ultra Buddy nasz pokemon-przyjaciel może wskazać nam jakieś interesujące miejsce i będzie miał możliwość przyniesienia nam jakiegoś przedmiotu, tak zwanego “souveniru”. Więcej informacji na temat Buddy Adventure tutaj.

Lista “souvenirów”, jakie możemy zdobyć oraz oznaczenia nastrojów naszego pokemona-przyjaciela

Dwa dni po wprowadzeniu nowego systemu buddy w Pokemon GO twórcy aplikacji wprowadzili możliwość zrobienia zdjęć za pomocą funkcji AR z pokemonami innych graczy.

Ponadto od kilku dni w raidach piątego poziomu możemy zdobyć Viriziona, czyli trzeciego już legendarnego pokemona z Miecza Sprawiedliwości. Szansę na jego zdobycie otrzymaliśmy do 7 stycznia 2020 roku. Dodatkowo po ostatnim wymieszaniu pokemonów w jajkach twórcy dodali Shiny Gible’a.

4. Pokemon Sword i Shield

Powiedziałem o nowych seriach, nowym filmie i o Pokemon GO. To teraz przyszedł czas na najnowsze wydanie konsolowych gier: Pokemon Sword i Pokemon Shield. Obie wersje razem wzięte sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy (stan na 21 listopada). Jednak przejdźmy do rzeczy. Rozpoczęło się nowe, świąteczne wydarzenie w Wild Area, ze zwiększonym prawdopodobieństwem spotkania Delibirda oraz ze zwiększoną ilością cukierków, które otrzymamy za niego. Więcej detali tu.

Delibird – Wild Area

Udostępnione zostały także trzy paczki przedmiotów, które można zdobyć dzięki poniższym kodom:

K0UN1NMASC0T (Fast Ball, Moon Ball, Level Ball) (do 15 stycznia 2020);

1YAHAYA (Heavy Ball, Lure Ball, Beast Ball) (do 15 stycznia 2020);

PRESENT (10 Luxury Balli) (do 30 stycznia 2020).

5. Pokemon Masters

Nie będę się tutaj szczególnie rozpisywał. Twórcy zapowiedzieli nowe wydarzenie, o nazwie The Beast That Devours The Sun (Bestia Pożerająca Słońce). Gracze dostaną szansę zdobycia Solgaleo, jednego z legendarnych pokemonów Aloli. Nie posiadamy na razie informacji, kiedy dokładnie to wydarzenie się rozpocznie.

Oficjalna grafika wydarzenia “The Beast That Devours The Sun”

Natomiast niedawno rozpoczęło się wydarzenie związane z nowym rokiem. Za ukończenie misji otrzymujemy różne przedmioty ewolucji.  Wydarzenie zakończy się 1 stycznia 2020.

To by było na razie na tyle z newsów. Do zobaczenia w następnym przeglądzie!

Żródła: serebii.net, pokemon-go.pl, Grafika Google