Yo!

Z tej strony TheRoosterPL. Ostatnio odbył się Pokemon Direct, na którym dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Dzisiejsze newsy powstały we współpracy z redaktorem – AZero. Najpierw ja opowiedziałem o kilku sprawach związanych z anime, innymi grami i pierwszą częścią Pokemon Directa, a następnie drugą część opisał AZero. Zapraszamy do czytania!

1. Pokemon the Movie 2020

W poprzednim newsie wspominałem o nadchodzącym najnowszym filmie. 10 stycznia otrzymaliśmy nowe informacje na temat nadchodzącej kinówki. Pełnometrażowa animacja będzie miała premierę 10 lipca tego roku w japońskich kinach. Twórcy zdradzili także nazwę nowego filmu, a brzmi ona Pokemon the Movie: Coco. Na jakiekolwiek napisy możemy liczyć dopiero w 2021 roku, ponieważ filmy pojawiają się zazwyczaj dopiero po około pół roku na blu-ray’u. Wraz z informacjami pojawił się także zwiastun:

Zwiastun przedstawia las z osobą przemieszczającą się po drzewach. Oszołomiony Ash nasłuchuje dźwięków dochodzących z lasu, i nagle ukazuje nam się świątynia, w której znajduje się dziecko będące prawdopodobnie tą samą osobą, która przemieszczała się po drzewach.

2. Pokemon GO

Ostatnio twórcy gry wprowadzili do aplikacji nową funkcję znaną z konsolowych gier Pokemon, czyli ewolucję przez wymianę. Dzięki temu mechanizmowi możemy ewoluować niektóre pokemony bez potrzeby użycia cukierków. Takimi pokemonami są między innymi Kadabra, Machoke, Graveler, Haunter, Boldore, Gurdurr, Karrablast i Shelmet. Wraz z możliwością wymian do gry została wypuszczona nowa fala pokemonów z piątej generacji. Na dziko zaczęły pojawiać się takie stworki jak Roggenrola, Tympole, Dwebble, Trubbish, Karrablast, Joltik, Shelmet. Natomiast z jajek możemy wykluć następujące pokemony:

2km jajka: Venipede, Dwebble;

5km jajka: Roggenrola, Tympole, Trubbish, Karrablast, Joltik i Shelmet;

10km jajka: Timburr, Tirtouga, Archen i Axew.

Obraz promujący nową falę pokemonów z 5. generacji w Pokemon GO

Oczywiście nie zabrakło też tak zwanych regionalnych pokemonów. Od początku nowej fali:

– w Ameryce Północnej i Południowej oraz Afryce zaczął pojawiać się Throh (można go też wykluć z 10km jajek znalezionych w obrębie tych kontynentów);

– w Europie, Azji i Australi można złapać Sawka (oraz można go wykluć z 10km jajek znalezionych na terenach tych kontynentów);

– w Południowych Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Centralnej Ameryce, na Karaibach i w Ameryce Południowej rozpoczęła się ekspansja Maractusów;

– w Grecji i Egipcie można złapać Sigilypha.

Jest także jeden pokemon, który posiada swoje dwie wersje – Basculin. Formę z czerwonymi paskami można złapać na powierzchni półkuli wschodniej, natomiast formę z niebieskimi paskami na półkuli zachodniej.

Dwie różne formy Basculina

3. Web seria: Pokemon Twilight Wings

15 stycznia wyemitowany został pierwszy odcinek Pokemon Twilight Wings, o którym wspominałem w poprzednim newsie. Poniżej zamieszczam opis, jak i sam odcinek z angielskim dubbingiem:

John to chłopiec od najmłodszych lat zmuszony do życia w szpitalu. Odkąd pierwszy raz zobaczył w telewizji walkę Pokémon, marzył o tym, żeby zobaczyć na żywo Czempiona Leona w akcji. Czy wizyta Prezesa Rose w szpitalu Johna okaże się okazją, by spełnić to marzenie?

4. Pokemon Masters

Zostały ujawnione szczegóły dotyczące nadchodzących aktualizacji do Pokémon Masters. Pierwszym z nich jest tak zwany Sync Grid, który zadebiutuje w połowie stycznia. Ta funkcja pozwoli nam na zbieranie Sync Orbów, dzięki którym pary będą w stanie między innymi ulepszać swoje statystyki, uczyć się umiejętności pasywnych i wzmacniać ruchy. Uruchomiona zostanie Battle Villa, która pozwoli nam na trening do 9 par dziennie. Będziemy mogli mierzyć się z parami o różnych poziomach trudności (im wyższy mamy poziom, tym wyższy poziom trudności). Będziemy mogli zdobyć unikalne nagrody i specjalne przedmioty.

Grafika promująca Pokemon Masters

Twórcy napisali także:

Bardzo popularny Legendarny Pokemon pojawi się późnym styczniem. Pary typu kamiennego są rekomendowane podczas tego wyzwania. 

Prawdopodobnie będzie to Ho-Oh lub Reshiram, a może nawet… Rayquaza? 😛

Od końca lutego zostaną zaktualizowane także wydarzenia, co zapewni graczom więcej nagród, w tym wcześniej wspominane – Sync Orby i przedmioty wzmacniające. W Passio pojawi się również trener z kilkoma misjami treningowymi. Wiele pokemonów, których nie mogliśmy ewoluować dostanie w końcu taką możliwość.

5. Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

No to teraz przechodzimy w końcu do punktu kulminacyjnego. Na ostatnim Pokemon Direkcie został ogłoszony remake gier Pokemon Rescue Team Blue i Red. Twórcy premierę gry zaplanowali na 6 marca tego roku, a obecnie możemy zagrać w jej wersję demo na Nintendo Switch. W grze główny bohater (człowiek) zamienia się w jednego ze stworków (którego wybiera nam gra na podstawie testu), i mamy za zadanie wykonywać różne zadania. Starterami, którymi będziemy mogli być są Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Meowth, Psyduck, Machop, Cubone, Eevee, Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Treecko, Torchic, Mudkip i Skitty. Więcej informacji tutaj. Poniżej zamieszczam też zwiastun.

TheRoosterPL

6. DLC do Pokemon Sword i Shield

Teraz opowiemy o najważniejszej części programu – Rozszerzeniach Pokemon Sword i Shield! Będą się one różnić od znanych dotychczas remake’ów, przedstawiających inną fabułę. Tym razem odbywać się będą na tym samym zapisie gry co podstawowa gra. Rozszerzenie zostanie podzielone na dwie części: The Isle of Armor (Wyspa Zbroi) oraz The Crown Tundra (Tundra Korony).

Pierwsza część wyjdzie w czerwcu tego roku. Jej tematem jest „growth” – „wzrost”. Być może chodzi o wzrost siły Twoich Pokemonów lub wiedzy na ich temat. To by się zgadzało, bo zaprezentowane zostało dojo do treningu. Wskakuj w żółte kimono i trenuj do upadłego! Twoim trenerem będzie Mustard (po polsku “Musztarda” ????), były czempion regionu Galar, który trenował samego Leona.

Oczywiście zadbano o to, byś miał nowego rywala. Będzie się on różnić w zależności od wersji – w rozszerzeniu Sword będzie to Klara, użytkowniczka trujących Pokemonów, zaś w rozszerzeniu Shield będzie to Avery – trener Pokemonów psychicznych.

Pojawi się nowy legendarny Pokemon, kluczowy dla całej fabuły ósmej generacji Pokemonów – Kubfu. Pokemon typu walczącego, całkowicie oddany dążeniu do bycia silniejszym (jakże pasujące do tematu “growth”). Ma go nam powierzyć sam Mustard, nasz nowy trener.

Dzięki wspólnym treningom zmieni się w Urshifu, który będzie mieć dwa style walki. Styl Jednego Uderzenia (Single-Strike Style) posiada typ walczący/mroczny i cechuje się niesamowitą szybkością w celu zadania potężnego ciosu. Drugi styl, zwany Stylem Serii Uderzeń (Rapid-Strike Style), cechuje się typem walcząco/wodnym.

Urshifu posiada dwie formy Gigantamax, oddzielną dla każdego stylu walki. Każdy styl będzie posiadać własny atak, jak i oddzielny G-Max Move. Gdy skończy się Twój trening na Wyspie Zbroi, zyskasz dostęp do turniejów online, a nawet oficjalnych turniejów walk Pokemon! Można sobie tylko wyobrazić, jakie to będzie niesamowite uczucie, walczyć ramię w ramię z najlepszymi!

Kolejna nowość, coś, czego niesamowicie mi brakowało w podstawowej grze – formy Gigantamax naszych kochanych starterów! Prezentują się naprawdę niesamowicie, i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę ich używać! Rillaboom przy użyciu swoich korzeni stworzył gigantyczną perkusję, przy użyciu której może wyprowadzać potężne ataki. Cinderace stoi na wielkiej kuli ognia, która wygląda na żywą, zaś Inteleon wzbił się na swoim ogonie i ostrzeliwuje przeciwników snajperką stworzoną z wody.

Oprócz tego w Isle of Armor zostanie dodanych kilka innych przedmiotów i funkcji występujących w poprzednich generacjach, takich jak Apricorny, Exp. Charm czy nowe ruchy dla Nauczyciela Ruchów, a także mnóstwo nowych kolorowych ubrań dla Waszych postaci, pozwalających się wcielić w znane nam już postacie, jak na przykład Marnie czy Przewodniczący Rose! Dostępne będą również nowe wyglądy roweru i stroju rowerzysty. Oraz, co najważniejsze… wróci mnóstwo starych Pokemonów, w tym startery z Kanto z własnymi formami Gigantamax! To się dopiero nazywa wielki powrót!

Drugą częścią rozszerzenia jest Crown Tundra, która będzie mieć tematykę “exploration” – “eksploracja”. Czyli prawdopodobnie wcielimy się w badaczy regionu. Obszarem rozgrywki jest śnieżny teren Tundry Korony. W zwiastunie mogliśmy zobaczyć coś w rodzaju świątyni, z symbolami podobnymi do tych, które miały na sobie Regis… Mogliśmy dostrzec, że pokazane są dwie nowe formy Regisów – o typie elektrycznym oraz typie… mrocznym? Trującym? Ciężko stwierdzić.

Do zwiedzania będzie naprawdę wiele, i każde miejsce może kryć w sobie zagadkę, jak na przykład drzewo lekko niepasujące do reszty… Zwiedzić nawet będzie można kryjówki Dynamax Pokemonów, które dotychczas ledwo przelatywały nam przed oczyma podczas rajdów.

Nie znamy osoby, która będzie przewodniczyć naszej drużynie eksploracyjnej, ale wiemy, że odkryjemy kolejnego legendarnego Pokemona – Calyreksa, podobnego nieco do górskiej kozy, o typie psychicznym i trawiastym. Legendy mówią, że rządził on dawno temu częścią regionu Galar, obejmującą również tundrę. W tym rozszerzeniu wysłuchamy po raz pierwszy historii o mocach legendarnego Pokemona Calyreksa…

W nowym trybie kooperacji będziemy mogli wspólnie z przyjaciółmi zwiedzać Kryjówki Pokemonów, gdzie znajdziemy legendarne Pokemony z poprzednich generacji, dynamaksujące się na naszych oczach. Zaobserwowaliśmy też nowe formy legendarnych ptaków z Kanto! Ich projekty wyglądają niesamowicie! Kolejnym galarskim Pokemonem jest Slowpoke, z tajemniczą nową ewolucją. Zapowiada się ciekawie…

Znalezione obrazy dla zapytania galar slowpoke

To mniej więcej tyle, jeśli chodzi o rozszerzenia Pokemon Sword and Shield! Prezentacja była dobrze przemyślana, zaskakiwała mnogością pomysłów i nie ujawniła zbyt dużo. Jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów zapłacić to 115 złotych. Mam nadzieję, że relacja z Pokemon Direct Wam się spodobała. Widzimy się w następnych artykułach!

Dodam jeszcze tylko, że newsy mogą tak naprawdę nie być już newsami, bo miały być wstawione wcześniej, ale wystąpiły problemy z czasem i szkołą, i wyszło, jak wyszło, za co przepraszam 😛

AZero

Na koniec bardzo dziękuję AZero za pomoc z wpisem, gdyby nie on, to nie wiem, co bym począł, a także chciałbym przeprosić go za zajęcie mu czasu.

Żródła: Pokemon-Go.pl, Serebii.net, Grafika Google, YouTube.com