Witajcie w nowym Przeglądzie! Ten wpis jest oparty o oficjalny zwiastun “Pokemon Presents”.

POKEMON UNITE

Pokemon Unite zostało dosyć ciepło przyjęte przez graczy na Switchu. Wcześniej zapowiadana wersja na urządzenia mobilne, zostanie wydana 22 września. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli nowe grywalne pokemony. Są nimi Mamoswine i Sylveon. 

POKEMON MASTERS

Gra świętuje swoją drugą rocznicę. Z tej okazji dodane będzie kilka osób. Póki co znamy Leona w stroju Sygna z Eternatusem, Hopa z Zamazentą, czy też N’a z Reshiramem. Gra dostanie też nową kampanię fabularną.

POKEMON GO

W Pokemon GO kolejna cześć eventu Ultra Unlock. Od 20 sierpnia dostępne są parę poków z regionu Galar. Dwoje z nich znajdziemy tylko na raidach. Ta część wydarzenia jest podzielona na 2 tygodnie, które w zasadzie różnią się tylko pulą pokemonów na raidach. W pierwszym tygodniu możemy dorwać Zaciana, zaś w drugim Zamazentę. Warto dodać, że żaden z nich nie może być shiny

BDSP I LEGENDS ARCEUS W SKRÓCIE

Za to w Legends Arceus ujawniono starą nazwę regionu Sinnoh — Hisui. Ukazano przeróżne postacie, ich role, ich odpowiedniki, trochę nawiązań, ale to chyba co najbardziej nas interesuje to, wydanie nowych regionalnych form.
Póki znamy tylko 4, ale prawdopodobnie będzie więcej.
hisuiański Growlithe, typ: ognisto/kamienny
hisuiański Braviary, typ: latająco/psychinczy
ewolucja Stantlera — Wyrdeer, typ: normalno/psychinczy
ewolucja Basculina — Basculegion, typ: wodno/duchowy
Oprócz tego zostały nowe mechaniki i gameplay, który będzie ciekawą alternatywą. Nic tak dobrze tego nie oddaje jak film, dlatego polecam się zapoznać. To może być jedna z najlepszych gier pokemon.

W trailerze zostały dodane inne nowości dotyczące nowych gier oraz jednej gry mobilnej. Co do gry Pokemon Cafe Remix, dodano kilka minigierek i mały redesign.

W BDSP za to ukazane zostały odświeżone postacie, pokemony i nowe sposoby na ich złapanie, a także dodatki ze swoich poprzedników takie jak:
Union Room, który będzie służył do komunikacji między graczami
Grand Underground, w którym będziemy mogli już nie tylko zdobyć skamieliny i różnekolorowe kulki, a także pokemony naturalnie niewystępujące w Sinnoh
Contesty, czyli mała minigierka oparta na klikaniu rytmicznie przycisków
-Dekorowanie animacji wyjścia pokemona z pokeballa

Źródła:
@LEGENDSLima (Twitter)
pokemon.com
legends.pokemon.com