Są tu jacyś fani regionu Sinnoh? Na pewno są, w końcu tyle się naczekali! Do premiery odświeżonej wersji gier Pokemon Diamond/Pearl został tydzień, więc dzisiaj podsumujemy to, co na tę chwilę wiemy o najnowszych grach serii – Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl. Zapraszam!

W najnowszych trailerach zobaczyliśmy wiele powracających postaci, m.in. Rywali – Dawn lub Lucasa (zależnie od naszego wyboru) oraz Barry’ego, Liderów 4 Sal – Candice, Roarka, Volknera i Gardenię, profesora Rowana oraz antagonistów z team Galactic, włącznie z ich przywódcą, Cyrusem. Pojawiła się także ulubienica fanów, championka Cynthia oraz trenerzy statystyk pokemonów, znani z oryginałów – Cheryl oraz Riley. Słowem, wracają do nas liczne postacie z pierwotnych wersji gier!

Otrzymaliśmy także informację o pierwszych pokemonach legendarnych i mitycznych, które będziemy mogli zdobyć. Niektóre z nich będą uzależnione od wersji gry, którą posiadamy lub od innych czynników, np. posiadania innych gier z serii. Pokemony, które nie występują w Sinnoh domyślnie będą możliwe do złapania w Ramanas Park, nowej lokacji, zastępującej Pal Park, którą będziemy mogli odwiedzić po pokonaniu Cynthii w Lidze. Część zwykłych pokemonów także zostaje ekskluzywna dla danej wersji gry.

Co do Arceusa i Giratiny – oba te pokemony są w kodzie gry, jednak jeszcze nie potwierdzono sposobów ich spotkania. Warto jednak pamiętać, że ewidentnie związane są z nimi dwie lokacje – Kościół w Hearthome z Arceusem oraz Distortion Room z Giratiną.

Pokemon Wymagania do złapania
Dialga Pokemon Brilliant Diamond
Palkia Pokemon Shining Pearl
Uxie, Azelf, Mesprit obie wersje gry
Shaymin Land Forme zapis z gier Pokemon Sword/Shield
Ho-Oh, Entei, Raikou, Suicune Pokemon Brilliant Diamond
Lugia, Articuno, Zapdos, Moltres Pokemon Shining Pearl
Mewtwo obie wersje gry
Rayquaza obie wersje gry
Mew Pokemon Let’s Go! Pikachu/Eevee
Jirachi Pokemon Sword/Shield
Jajo Manaphy’ego Mystery Gift (obie wersje gry,
jeżeli kupione były w przedsprzedaży!)
Cranidos, Rampardos Pokemon Brilliant Diamond
Shieldon, Bastiodon Pokemon Shining Pearl
Stunky, Skuntank Pokemon Brilliant Diamond
Glameow, Purugly Pokemon Shining Pearl

Ciekawą, znaną już mechaniką, będzie możliwość wykopywania skarbów z wyznaczonych miejsc. Grand Underground to ogromna podziemna sieć tuneli, gdzie będziemy mogli szukać wspomnianych skarbów oraz tworzyć tajne bazy, wypełnione tym, co znajdziemy. Oczywiście spotkamy tam też różne pokemony, których nie znajdziemy na powierzchni.

Dla kochających pokazy także znajdzie się coś ciekawego. Pokazy powracają w nowej formie, podzielone na kategorie: Coolness, Cuteness, Cleveness, Beauty oraz Toughness, które skupiają się na konkretnych cechach pokemonów. Każda z kategorii będzie miała 4 klasy: Normal, Great, Ultra i Master. Podczas pokazów skupiać będziemy się na jednej z trzech rzeczy – tańcu, pokazie wyglądu i stanu pokemona oraz jego ruchach.

Podobnie do campingu w Pokemon Sword/Shield, w BD/SP będziemy mogli spędzić czas ze swoimi pokemonami w Amity Square. Sześciu naszych podopiecznych może tam biegać, bawić się, rozmawiać z nami oraz towarzyszyć nam w gotowaniu pofinek. Poza Amity Square, nasze pokemony mogą nam także towarzyszyć w podróży, biegnąc za naszą postacią tak, jak było w Pokemon Let’s Go! Pikachu/Eevee.

Dla kochających efekty wizualne gratką będzie możliwość upiększania momentów pojawiania się naszych pokemonów poprzez naklejki na Kapsuły. Kapsuły nakładane są na Pokeballe i mogą zmieścić aż do 20 różnych naklejek, które potem wpływają na efekt przy wypuszczaniu pokemona z Pokeballa. Wzorów naklejek jest ponad 90, więc można wykorzystać je w pokazach lub w zwykłych bitwach, podkreślając charakter naszego pokemona!

Poza wspomnianymi atrakcjami w grze znajdziemy także:
-Union Room, Global Room i Local Room, w których możemy spotkać graczy z całego świata lub bliższej okolicy, walczyć i wymieniać się z nimi;
-Poketch, czyli “zegarek” pozwalający nam na sprawdzenie m.in. stanu naszych pokemonów, stylizowany na stare, dwukolorowe urządzenie 2D. Będzie on także w stanie przywoływać dzikie pokemony, które mogą nam pomóc, wykorzystując ruchy HM (np. Cut, Rock Climb czy Surf);
-Odmienne pokemony zależnie od pory dnia;
-Możliwość połączenia gry z Pokemon HOME.

Dodatkowo z datamine’ów wiadomo, że znaczna większość pokemonów nie ma zablokowanej opcji bycia shiny (poza pokemonami mitycznymi, które mają nałożoną tę blokadę), dlatego od początku gry możemy szukać inaczej ubarwionych stworków na naszej drodze. Warto próbować, ponieważ według danych z kodu gry szansa na to została dwukrotnie zwiększona (z 1/8192 na 1/4096)!

                              

Wszystkie te mechaniki i pokemony spotkamy w grach Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl. Co według Was jest najciekawsze lub na co szczególnie czekacie? Piszcie w komentarzach, a ciotka się odmeldowuje! Do napisania!

Wszystkie informacje i obrazki pochodzą z oficjalnej strony gry Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl oraz oficjalnego kanału Youtube Pokemon
https://diamondpearl.pokemon.com/en-us/
https://www.youtube.com/c/pokemon