Pokemony! Wydawałoby się, że od lat, w każdej edycji ciągle poruszamy się po tym samym, statycznym świecie. Ale czy aby na pewno nic się w nim nie zmienia? Z tej strony AZero i serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconego rozwojowi świata przedstawionego w grach Pokemon!

Zacznijmy może od Centrów Pokemon. Odwiedzaliście je pewnie dziesiątki, jak i nie setki razy. Ale czy zauważyliście, że z każdą grą nieco się one powiększają? Warto też zauważyć, że Poke Marty zostały przeniesione do centrów. Czyżby podpisali umowę partnerską? Kto wie! Zastanawiające jest też, skąd Centra Pokemon miały fundusze na rozwój, skoro nie pobierają żadnych opłat za leczenie naszych stworków.

Kolejnym ciekawym aspektem jest nasz nieodłączny Pokedex. Mogliście nie zwracać na to uwagi, ale z każdą generacją jest coraz nowocześniejszy. Od zwiększenia ilości funkcji pomagających nam w podróży (kiedyś był tylko rejestrem Pokemonów, ale teraz jest również mapą, a daje bonusy, jak na przykład Rotom Dex), poprzez dodanie do niego asystenta Rotoma, aż do „skompresowania” go do aplikacji mobilnej.

Warto też wspomnieć o konsolach w pokojach trenerów, które prawie zawsze odpowiadają najnowszej konsoli Nintendo w naszym świecie. Czyżby była to aluzja, że świat nasz i Pokemonów się przeplatają? Również komputery w Centrach Pokemon zostały usprawnione – od wielkich urządzeń wielkości bankomatu do malutkiego, hologramowego panelu. Związany z nimi system przechowywania Pokemonów także się usprawnił, dzięki czemu nie musimy już martwić się o miejsce w obecnym Boksie (tak jak to było np. w 1. generacji), a od regionu Galar mamy do niego dostęp z każdego miejsca.

Profesorowie w swoich laboratoriach też osiągają efekty swoich prac, co może sugerować zwiększająca się ilość Poke Balli. Od 4 Poke Balli w pierwszej generacji do aż 27 w obecnej. Ile jeszcze pojawi się w grze? Co będą robić? Pozostaje nam tylko spekulować…

Znalezione obrazy dla zapytania: pokeballs

A na koniec – coś najlepiej świadczącego o znaczącym upływie czasu w Pokemonach. Mowa tu o… bohaterach pierwszej generacji Pokemonów, Redzie i Blue! Kiedy wyruszają w podróż, tak jak inni mają 10/12 lat. Ale w siódmej generacji, kiedy spotykamy ich na Aloli, są już właściwie dorośli. Jak myślicie, czy pozostałych bohaterów też spotkamy po latach?

Znalezione obrazy dla zapytania: Red and Blue pokemon charactersZnalezione obrazy dla zapytania: Red and Blue alola

Świat Pokemon nieustannie się rozwija. Kto wie, może niedługo Pokedex stanie się hologramem? Może Centra Pokemon przeniosą się do sal liderów? Nie wiadomo, tym ciekawsze jest wyczekiwanie na przyszłe odkrycia :).

Ale… chwileczkę. Wielokrotnie w grach Pokemon dostawaliśmy sygnały, że światy gier i anime w pewien sposób się przeplatają, jak chociażby możliwość otrzymania Pikachu Asha Ketchuma. Jak zatem wyjaśnimy postępujący czas w Pokemonach i wieczną młodość naszego bohatera? Cóż… w pierwszym odcinku pierwszego sezonu Pokemonów Ash spotyka Ho-Oh’a. Zgodnie z Pokedeksem, każdy, kto zobaczy tego Pokemona zostanie obdarowany wiecznym szczęściem. A jeśli szczęściem dla dziesięcioletniego Asha jest bycie w podróży… to czy wszystko nabiera sensu? Z tym pytaniem zostawiam Was na dziś, do zobaczenia!

Jeden z bardziej tajemniczych Pokemonów…

AZero

Źródła grafik:

Centra Pokemon – http://tiny.cc/il2blz, Pokedeksy – https://www.gamemove.com/news/a/pokemon-sword-and-shield, Poke Balle – https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Pok%C3%A9_Ball, Red i Blue (Alola) – https://www.pikpng.com/pngl/m/70-700413_cosmog-red-and-blue-sun-and-moon-clipart.png, Red i Blue (pierwsza generacja) – https://cdn.animenewsnetwork.com/interest/2016-10-27/original-games-red-blue-return-in-pokemon-sun-and-moon/.108165, Ho-Oh – https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Ho-Oh_(anime)