Jak kształtował się świat Pokemonów? Czyli o legendach świata Pokemon cz. II

Jeśli Cię ominęła poprzednia część możesz zapoznać się z nią w linku: tutaj.

Skoro wiemy już jak to się wszystko zaczęło, przejdźmy do czasów prehistorii. Był to szczególnie ciekawy okres historii dla świata Pokemon. To tutaj swój początek mają ludzie, a także wiele pokemonów znanych nam obecnie. Ponadto w tych czasach powstaną i szybko wyginą te gatunki, które znamy już tylko z odrestaurowanych skamielin.

Jak rozwijały się pokemony skamieliny?Fossil Pokemon - YouTube

Miliony lat przed nadejściem generacji pierwszej legendarny pokemon Mew zaczął proces wycofywania, powoli ustępując innym powstającym rodzajom stworzeń, w tym prężnie rozwijającym się ludziom. Jednymi z nowo powstałych pokemonów były: Anorith – stawonóg zamieszkujący prehistoryczne morza, Kabuto ewoluujący w Kabutopsa, a także mityczny pokemon Genesect w swojej pierwotnej formie. Przy pomocy ciśnienia w głębi ziemi w regionie Kalos powstaje Carbink, który transformuje się w Diancie. Dwieście milionów lat później gatunki na przykład takie jak Aerodactyl, Tirtouga, Archen, Tyrantrum i Amaura były już szeroko rozpowszechnione w poszczególnych regionach. Wszystkie ostatecznie wymarły, lecz przed tym Archen zdążył dać początek ptasim pokemonom, a Tirtouga dał początek żółwiom (znanym nam np. z jednego z ostatnich epizodów anime, z którym polecam się zapoznać tutaj).

Dalszy rozwój świata i początek ludzkości.

Po latach rozwoju człowieka, gatunek ludzki skolonizował większość planety i zaczął tworzyć pierwotne miasta i regiony. Ludzie mieli także znaczny wpływ na przyszłość pokemonów. Dwadzieścia tysięcy lat temu stworzona przez antycznych rzeźbiarzy lalka z gliny została przemieniona w Claydola, dzięki mocy pochodzącej z nieba. Przez rządy ludzi Regigigas zostaje zapieczętowany w świątyni Snowpoint, a pozostali tytani ukryci na terenach regionów Hoenn i Galar. W tym momencie populacja Magikarpa zmutowała i stała się słabsza. Ponadto w regionie Galar spada meteoryt z Eternatusem, zapowiadający „The Darkest Day”.

A.Z en Pokemon Generations! | •Pokémon• En Español Amino

Wygląd AZ i jego Floette – kadr z Pokemon Generations

AZ, ostateczna broń i Floette.

Trzy tysiące lat przed wydarzeniami z Pokémon XY wybuchła wojna między Kalos a nieznanym regionem. Ten długi konflikt skutkował wielkimi stratami w ludziach. Traktowali oni pokemony jako zwykłe narzędzia w konflikcie. Aby wyjść zwycięsko, żołnierze wierzyli, że potrzebują jeszcze potężniejszego pokemona. AZ – król regionu Kalos – kochał swoją Floette, którą otrzymał od swojej zmarłej matki, ale została mu ona siłą odebrana przez żołnierzy i stała się tylko kolejną ofiarą na wojnie. AZ otrzymał ciało swojego ukochanego pokemona jakiś czas później i z niewypowiedzianego żalu zbudował ostateczną broń, aby przywrócić ją do życia. Udało mu się, ale nie mogąc przezwyciężyć rozpaczy, zamienił maszynę w broń, którą zniszczył obie strony konfliktu, kończąc wojnę. Użycie jej wpłynęło na jego wygląd – urósł do rozmiaru prawie trzech metrów, a także zyskał życie wieczne. Ponadto nieśmiertelność zyskała Floette, zmieniając swoją formę na „Eternal Flower”. Nieszczęśliwie dla AZ, towarzyszka zniesmaczona faktem, że maszyna była zasilana energią życiową innych pokemonów, opuściła go. Badania mężczyzny skutkowały pierwszymi odkryciami w dziedzinie Mega Ewolucji. Jak wynika z dokumentów przechowywanych w tajnym Laboratorium Lysandre’a (Lysandre Labs), młodszy brat króla ukrył tę broń w celu uniemożliwienia jej ponownego użycia.

W tym oto miejscu skończymy część drugą artykułu. W następnej części poruszę pozostałą historię uniwersum. Dajcie znać w komentarzach, czy wam się spodobało. Jeśli coś jeszcze was ciekawi co do historii Pokemonów, zostawcie swoje pytania, a na pewno odpowiem na nie w kolejnych artykułach.

Fotografia o skamielinach pochodzi stąd.