Jak kształtował się świat Pokemonów? Czyli o legendach świata Pokemon cz. III

Jeśli ominęły Cię poprzednie części, możesz zapoznać się z nimi tutaj: część I, część II

 

Witam! W poprzedniej części opowiedziałem Wam trochę o prehistorii świata Pokemon. Tym razem przelecimy oś czasu, aż do teraźniejszości. Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem i życzę miłego czytania.

 

Walka z Eternatusem – Kadr z gry Pokemon Sword

Ten najmroczniejszy dzień…

Trzy tysiące lat temu legendarny pokemon Eternatus próbując przedłużyć swoje życie, zaczął pochłaniać energię znajdującą się w regionie Galar. W rezultacie tego wydarzenia na niebie ukazała się czarna burza i czerwone światła, powodujące u pokemonów Dynamax. Ponadto proces ten wprawił je w szał, przez który niemal zniszczyły cały region. Eternatus został szczęśliwie powstrzymany przez legendarny duet – Zaciana i Zamazentę – i dwóch bohaterów, którzy walczyli z nimi ramię w ramię.

Jak powstało Relic Castle?

Jeden z Bliźniaczych Bohaterów wraz ze swoim smoczym pokemonem wybudował na piaszczystych terenach Unovy pewien zamek. Mówi się, że był on sercem starożytnej cywilizacji, która ponad dwa tysiące lat temu kształtowała region. Do dziś przetrwały tylko ruiny reliktowego miasta. Tak wielkie budowle nie powstałyby bez pomocy Conkeldurra – według antycznych podań to ten pokemon nauczył ludzi, jak tworzyć beton.

Deszcz meteorytów i Smocze Plemię.

Zinnia – najbardziej znana graczom przedstawicielka Smoczego Plemienia.

Ważnym wydarzeniem dla tego okresu czasu jest deszcz meteorytów, który spadł na Hoenn. W wyniku katastrofy zniszczone zostały tereny zamieszkałe przez Smocze Plemię, zamieniając je w pobojowisko. Ponadto wytworzona energia przepełniła Groudona i Kyogre’a, uwalniając ich pierwotne formy. Legendarne pokemony z szału wyprowadził dopiero Rayquaza, wezwany przez plemię Draconidów. Po tym zajściu smoczy bohater regionu Hoenn zaczął być czczony i traktowany jak zbawca. Rayquaza wykazał się za następne tysiąc lat, gdy region był ponownie zagrożony przez starożytne pokemony. Tym razem zostały poskromione, dzięki pierwszej Mega Ewolucji w historii dokonanej przez Rayquazę.

Warianty liter pochodzących od Unowna

Jak przebiegło powstanie pisma?

Najstarsze zapiski wskazują na to, iż pismo zostało prawdopodobnie wzorowane na pokemonie nazywanym Unown, którego różne warianty kształtu były inspiracją dla stworzenia liter. Powstanie pierwszego alfabetu szacuje się na około 1000 rok. To samo pismo można było zaobserwować jednocześnie w ruinach Alph, Tanoby i Solaceon. Naukowcy są przekonani, że istnieje jakiś rodzaj zależności pomiędzy pokemonem a pierwszym pismem.

Lugia i Ho-Oh, czyli powstanie Dzwonnicy i Mosiężnej Wieży.

Siedemset lat temu dwie dziewięciopiętrowe wieże zostały wybudowane naprzeciw siebie w mieście Ecruteak. Zostały wzniesione, by sprzyjać przyjaźni między pokemonami i ludźmi. Ponadto na Dzwonnicy zamieszkał legendarny pokemon Ho-Oh, a na szczycie Mosiężnej Wieży – Lugia.

Legenda Aloli i odkrycie gatunków nowych pokemonów.

Według alolańskiej legendy pięćset lat temu w regionie pojawili się Solgaleo i Lunala, których zaczęto czcić jako bóstwa światła. Nowoprzybyli zostali zaatakowani przez Obrońców Wysp i bezproblemowo ich pokonali. W ramach uznania Obrońcy zostali zaangażowani w opiekę nad Cosmogami, dopóki nie osiągną one pełnej ewolucji i nie powrócą do Ultra Space. W tym samym wieku swój początek mają dwa wyjątkowe pokemony – Magearna i Spiritomb. Pierwszy z nich powstał, dzięki naukowcowi, który napełnił skonstruowanego robota energią życiową pokemonów. W konsekwencji zetknięcia z nią Magearna ożyła i posiadła umiejętność odczuwania bólu i emocji innych. Drugi powstał poprzez złączenie 108 błąkających się problematycznych dusz przez pewnego podróżnika za pomocą kamiennej pieczęci.

Brass Tower przed pożarem.

Jak powstały legendarne bestie i kolejne odkrycia!

Sto pięćdziesiąt lat temu Mosiężna Wieża Lugii została trafiona piorunem i uległa spaleniu. W pożarze zginęły 3 pokemony (prawdopodobnie był to Vaporeon, Jolteon i Flareon). Zmartwiony ich śmiercią Ho-Oh dał im nowe życie zmieniając ich kolejno w Suicune’a, Raikou i Enteia. Następny wiek w świecie pokemonów to pasmo odkryć nowych gatunków stworów. W Jaskini Elektrokamieni napotkano pierwszy raz Klinka i jego ewolucje. W Unovie ponadto odnaleziono linie ewolucyjne Roggenroli i Elgyema. Innym odkryciem z tego okresu jest także Lunatone.

Współczesność, czyli o pokemonowym Neilu Armstrongu.

W rok 1925 Profesor Westwood na Uniwersytecie Celadon pierwszy raz zaprezentował nowoczesny mechanizm pokeballa. Ten wielki przełom na zawsze zrewolucjonizował świat. Nowym wynalazkiem szybko zainteresowały się korporacje Devon i Silph, a przełomowy towar niezwłocznie znalazł się na sklepowych półkach. W 1969 r., a dokładnie 20 lipca pierwszy człowiek wylądował na księżycu… i wiemy o tym raczej z lekcji historii niż anime. Jednakże w Muzeum Nauki w Pewter na drugim piętrze znajduje się ekspozycja z informacją: „20 Lipca 1969! Ludzkość tego dnia postawiła stopę na księżycu”.

W ten sposób przeszliśmy drogę od Arceusa do lądowania na księżycu. To już ostatnia część tego artykułu – nie zapomnijcie napisać, czy wam się podobało i do następnego tekstu.

Zdjęcia:
Grafika z Unownem
Brass Tower
Pozostałe zdjęcia pochodzą z materiałów Bulbapedii.