Formy hisuańskie

Premiera nowej gry z głównej serii – Pokemon Legends Arceus – rozpieściła nas dodatkowymi formami regionalnymi i na nowo rozgrzała emocje w społeczności. W tym artykule omówimy jak one powstawały i jak pokemony odnajdywały się w zamierzchłych czasach dawnego Sinnoh.

!UWAGA! TEKST ZAWIERA SPOILERY DOTYCZĄCE GRY POKEMON LEGENDS ARCEUS.

Na naszej stronie znajdziesz podobny artykuł odnoszący się do Pokemonów z regionu Galar i Aloli. Link: Galar i Alola.

 

Hisuański Typhlosion (ognisto-duchowy)

W odróżnieniu od Johto Typhlosiona, jego odpowiednik z Hisui jest o wiele łagodniejszy i delikatniejszy. Jednakże wciąż zabójczo niebezpieczny. Przemiana nastąpiła w wyniku energii pochodzącej ze szczytu góry Coronet. Pokemon odrobinę się zgarbił, a ognioodporny kołnierz zaczął wytwarzać purpurowe płomienie. Typhlosion żywi się zagubionymi duszami, które oczyszcza swoimi płomieniami i z powrotem uwalnia je w zaświaty (raczej przenosi w zaświaty).

Hisuański Samurott (wodno-mroczny)

Na obecną chwile nie jesteśmy w stu procentach przekonani co do tego dlaczego Samurott w dawnym Sinnoh posiadał typ mroczny. Jedyną teorią, jaką możemy przyjąć, jest ta, że trudne warunki środowiskowe, w jakich przebywał wywarły na nim taki oto wpływ.

Skorupa noszona na głowie była wyposażona w dwa dodatkowe kolce, a jej kolor stał się czarno-czerwony. Wąsy natomiast stały się mocno pofalowane. Samurott dawniej był o wiele niebezpieczniejszy, a w walce pozostawał bezwzględny. Śmiałkowie, którzy napotkali go na swojej drodze musieli leczyć swoje rany latami.

Hisuański Decidueye (trawiasto-walczący)

W porównaniu do alolańskiego odpowiednika, hisuański Decidueye jest znacznie mniejszy i swoim wyglądem przypomina japońskiego wojownika z charakterystycznym nakryciem głowy „ayaigasa”. Ubarwienie pokemona było natomiast pomarańczowo-czerwone. Ponownie nie jesteśmy w pełni przekonani o historii powstania Decidueye’a. Jednakże wiemy, że był świetnym i zaciekłym wojownikiem. Do walki wykorzystywał potężne kopniaki o sile, która mogła powalać drzewa.

Hisuański Growlithe i Arcanine (ognisto-kamienny)

Growlithe powstał w wyniku działalności wulkanicznej w Hisui i zimnej pogody. Wytworzył miękkie, izolujące futro i twardy kamienny róg wykorzystywany do obrony. Pokemon trzymał się z dala od ludzi i czujnie pilnował swojego terytorium. W przypadku Arcanine’a jego futro jest wykonane z kawałków skał magmowych, a jego róg powiększył się i zdecydowanie utwardził. Najwyższa forma pokemona była jednym z dziesięciu wyróżnionych pokemonów, które otrzymały błogosławieństwo Arceusa.

 

Hisuański Voltorb i Electrode (elektryczno-trawiasty)

Pokemon podobnie jak jego współczesny odpowiednik przypominał drewnianego pokeballa z tamtych czasów, lecz w przeciwieństwie do kantyjskiego Voltorba miał przyjazny temperament i lubił otaczać się ludźmi. We wnętrzu posiadał nasiona ukryte w czarnej smolistej substancji. Jego ewolucja – Electrode – może gromadzić energię z fotosyntezy wraz z tą elektryczną.

Hisuański Qwilfish (trująco-mroczny)

Drastyczna zmiana wyglądu pokemona była wynikiem diety, którą prowadził na wybrzeżach Hisui. Qwilfish był nienawidzony przez rybaków, ze względu na wytwarzaną przez niego silną truciznę. W dawnych czasach ta forma mogła ewoluować w Overqwila.

Hisuański Sneasel (trująco-walczący)

W Hisui, Sneasel nie wiele różnił się od odpowiednika z Johto, aczkolwiek miał fioletowo-białe barwy i inny typ. Silne pazury czyniły go natomiast niesamowitym wspinaczem i z łatwością przemieszczał się po stromych górach i urwistych klifach. Jad pochodzący z pazurów pokemona był w stanie sparaliżować układ nerwowy ofiary. Był typem samotnika. Ta forma lepiej radziła sobie w górskich rejonach Hisui. Ewouluje w Sneaslera, zamiast w Weavile’a.

 

Hisuańska Lilligant (trawiasto-walczący)

W Hisui Lilligant przybrała drastycznie inny wygląd. Jest o wiele smuklejsza niż jej odpowiedniczka. Na głowie, ogromny pomarańczowy kwiat, zamienił się na mniejszy, szcześciopłatkowy. Pyłek wydostający się z tej rośliny sprawiał, że Ci, którzy zetknęli się z nim poczuli nagłe pokrzepienie. Regionalnym dostosowaniem pokemona były zdecydowanie długie białe nogi i złote buty przypominające te do tańca. Podejrzewa się, że mocne nogi służyły jej do przetrwania na ośnieżonych szczytach Hisui.

 

Hisuańska Zorua i Zoroark (normalno-duchowy)

Hisuańska forma pokemona powstała w wyniku połączenia się dusz zmarłych Zoruy niezdolnych do przetrwania w dziczy. Odrodzone szukały zemsty wobec pokemonów i ludzi. Z wyglądu Zorua stał się biały z wyraźnym czerwonym gradientem. Pokemon zachował swoje zdolności tworzenia iluzji i wykorzystywał je do straszenia swoich ofiar. Duch miał tendencję do życia w zimnych obszarach. Hisuański Zoroark lekkomyślnie atakował swoich wrogów, do tego stopnia, że ​​jego własna gorzka energia mogła wyrządzić mu krzywdę, jednakże był współczujący dla tych, na których mu zależało. Pokemon stawał się nieocenionym sojusznikiem, gdy ktoś zdobył jego zaufanie.

Hisuian Braviary | PokémonHisuański Braviary (psychiczno-latający)

W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z Unovy, hisuański Braviary wolał żyć samotnie, zamiast w stadach. Pokemon podróżował do regionu w sezonie zimowym. Kiedy polował, wysyłał mrożący krew w żyłach okrzyk bojowy, aby zasygnalizować nadchodzący atak. Potrafił także wykorzystać swoje moce psychiczne, aby uwolnić niesamowite piski, służące do ogłuszenia ofiary. Ponadto mógł chwilowo zwiększyć swoją silę fizyczną i wyostrzyć zmysły. W Hisui wygląd Braviary’ego nieco się zmienił. Ma szaro-białe opierzone ciało, które pozwalało mu lepiej kamuflować się w zimnym klimacie (śnieżnych terenach?). Natomiast jego pióropusz zmienił się w fioletowe pióra.

Hisuański Sligoo i Goodra (stalowo-smoczy)

Hisuański Sliggoo miał bardzo melancholijną osobowość i od kalosańskiej formy różni go metalowa spiralna muszla, która leży równolegle do ziemi. Służyła mu ona jako ochrona przed drapieżnikami. Kiedy chciał się szybko poruszać, ustawiał muszle pionowo w stosunku do ziemi i toczył się niczym Spheal. Mógł również używać swojej muszli do pływania na wodzie. Uważa się, że skorupa powstała w wyniku reakcji śluzu Sliggoo z bogatymi w żelazo wodami w Hisui. Jego ewolucja na plecach miała gigantyczną spiralną metalową skorupę, w którą mógł się schować. Chroniąc się wystawiał tylko głowę poza skorupą. Twardość swojej skorupy była dostosowywana według woli pokemona. Z brody i ramion kapał mu metaliczny, szary szlam.

Hisuański Avalugg (lodowo-kamienny)

Hisuański Avalugg był zauważalnie mniejszy, niż jego odpowiednik z Kalos i ważył aż o połowę mniej. Ten regionalny wariant miał całe ciało z kamienia, a jego wierzch wraz z głową pokryty jest warstwą litego lodu. Głowa wyposażona była w dwie duże płytki przypominające kły na dolnej szczęce. Te pancerne płyty były mocniejsze niż stal, pozwalając Avaluggowi łatwo przebijać się przez głazy i przedzierać się przez głęboki śnieg.

 

 

 

To już wszystkie formy regionalne jakie poznaliśmy. Co o nich myślicie? Kto jest waszym ulubieńcem z Hisui? Piszcie w komentarzach!

Wszystkie ilustracje pokemonów pochodzą z materiałów Bulbapedii.