Formy hisuańskie
Premiera nowej gry z głównej serii – Pokemon Legends Arceus – rozpieściła nas dodatkowymi formami regionalnymi i na nowo rozgrzała emocje w społeczności. W tym artykule omówimy jak one powstawały i jak pokemony odnajdywały się w zamierzchłych czasach dawnego Sinnoh.
!UWAGA! TEKST ZAWIERA SPOILERY DOTYCZĄCE GRY POKEMON LEGENDS ARCEUS.
Na naszej stronie znajdziesz podobny artykuł odnoszący się do Pokemonów z regionu Galar i Aloli. Link: Galar i Alola.
Hisuański Typhlosion (ognisto-duchowy)
W odróżnieniu od Johto Typhlosiona, jego odpowiednik z Hisui jest o wiele łagodniejszy i delikatniejszy. Jednakże wciąż zabójczo niebezpieczny. Przemiana nastąpiła w wyniku energii pochodzącej ze szczytu góry Coronet. Pokemon odrobinę się zgarbił, a ognioodporny kołnierz zaczął wytwarzać purpurowe płomienie. Typhlosion żywi się zagubionymi duszami, które oczyszcza swoimi płomieniami i z powrotem uwalnia je w zaświaty (raczej przenosi w zaświaty).
Hisuański Samurott (wodno-mroczny)
Na obecną chwile nie jesteśmy w stu procentach przekonani co do tego dlaczego Samurott w dawnym Sinnoh posiadał typ mroczny. Jedyną teorią, jaką możemy przyjąć, jest ta, że trudne warunki środowiskowe, w jakich przebywał wywarły na nim taki oto wpływ.
Skorupa noszona na głowie była wyposażona w dwa dodatkowe kolce, a jej kolor stał się czarno-czerwony. Wąsy natomiast stały się mocno pofalowane. Samurott dawniej był o wiele niebezpieczniejszy, a w walce pozostawał bezwzględny. Śmiałkowie, którzy napotkali go na swojej drodze musieli leczyć swoje rany latami.
Hisuański Decidueye (trawiasto-walczący)
W porównaniu do alolańskiego odpowiednika, hisuański Decidueye jest znacznie mniejszy i swoim wyglądem przypomina japońskiego wojownika z charakterystycznym nakryciem głowy „ayaigasa”. Ubarwienie pokemona było natomiast pomarańczowo-czerwone. Ponownie nie jesteśmy w pełni przekonani o historii powstania Decidueye’a. Jednakże wiemy, że był świetnym i zaciekłym wojownikiem. Do walki wykorzystywał potężne kopniaki o sile, która mogła powalać drzewa.
Hisuański Growlithe i Arcanine (ognisto-kamienny)
Growlithe powstał w wyniku działalności wulkanicznej w Hisui i zimnej pogody. Wytworzył miękkie, izolujące futro i twardy kamienny róg wykorzystywany do obrony. Pokemon trzymał się z dala od ludzi i czujnie pilnował swojego terytorium. W przypadku Arcanine’a jego futro jest wykonane z kawałków skał magmowych, a jego róg powiększył się i zdecydowanie utwardził. Najwyższa forma pokemona była jednym z dziesięciu wyróżnionych pokemonów, które otrzymały błogosławieństwo Arceusa.
Hisuański Voltorb i Electrode (elektryczno-trawiasty)
Pokemon podobnie jak jego współczesny odpowiednik przypominał drewnianego pokeballa z tamtych czasów, lecz w przeciwieństwie do kantyjskiego Voltorba miał przyjazny temperament i lubił otaczać się ludźmi. We wnętrzu posiadał nasiona ukryte w czarnej smolistej substancji. Jego ewolucja – Electrode – może gromadzić energię z fotosyntezy wraz z tą elektryczną.
Hisuański Qwilfish (trująco-mroczny)
Drastyczna zmiana wyglądu pokemona była wynikiem diety, którą prowadził na wybrzeżach Hisui. Qwilfish był nienawidzony przez rybaków, ze względu na wytwarzaną przez niego silną truciznę. W dawnych czasach ta forma mogła ewoluować w Overqwila.
Hisuański Sneasel (trująco-walczący)
W Hisui, Sneasel nie wiele różnił się od odpowiednika z Johto, aczkolwiek miał fioletowo-białe barwy i inny typ. Silne pazury czyniły go natomiast niesamowitym wspinaczem i z łatwością przemieszczał się po stromych górach i urwistych klifach. Jad pochodzący z pazurów pokemona był w stanie sparaliżować układ nerwowy ofiary. Był typem samotnika. Ta forma lepiej radziła sobie w górskich rejonach Hisui. Ewouluje w Sneaslera, zamiast w Weavile’a.
Hisuańska Lilligant (trawiasto-walczący)
W Hisui Lilligant przybrała drastycznie inny wygląd. Jest o wiele smuklejsza niż jej odpowiedniczka. Na głowie, ogromny pomarańczowy kwiat, zamienił się na mniejszy, szcześciopłatkowy. Pyłek wydostający się z tej rośliny sprawiał, że Ci, którzy zetknęli się z nim poczuli nagłe pokrzepienie. Regionalnym dostosowaniem pokemona były zdecydowanie długie białe nogi i złote buty przypominające te do tańca. Podejrzewa się, że mocne nogi służyły jej do przetrwania na ośnieżonych szczytach Hisui.
Hisuańska Zorua i Zoroark (normalno-duchowy)
Hisuańska forma pokemona powstała w wyniku połączenia się dusz zmarłych Zoruy niezdolnych do przetrwania w dziczy. Odrodzone szukały zemsty wobec pokemonów i ludzi. Z wyglądu Zorua stał się biały z wyraźnym czerwonym gradientem. Pokemon zachował swoje zdolności tworzenia iluzji i wykorzystywał je do straszenia swoich ofiar. Duch miał tendencję do życia w zimnych obszarach. Hisuański Zoroark lekkomyślnie atakował swoich wrogów, do tego stopnia, że jego własna gorzka energia mogła wyrządzić mu krzywdę, jednakże był współczujący dla tych, na których mu zależało. Pokemon stawał się nieocenionym sojusznikiem, gdy ktoś zdobył jego zaufanie.
Hisuański Braviary (psychiczno-latający)
W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z Unovy, hisuański Braviary wolał żyć samotnie, zamiast w stadach. Pokemon podróżował do regionu w sezonie zimowym. Kiedy polował, wysyłał mrożący krew w żyłach okrzyk bojowy, aby zasygnalizować nadchodzący atak. Potrafił także wykorzystać swoje moce psychiczne, aby uwolnić niesamowite piski, służące do ogłuszenia ofiary. Ponadto mógł chwilowo zwiększyć swoją silę fizyczną i wyostrzyć zmysły. W Hisui wygląd Braviary’ego nieco się zmienił. Ma szaro-białe opierzone ciało, które pozwalało mu lepiej kamuflować się w zimnym klimacie (śnieżnych terenach?). Natomiast jego pióropusz zmienił się w fioletowe pióra.
Hisuański Sligoo i Goodra (stalowo-smoczy)
Hisuański Sliggoo miał bardzo melancholijną osobowość i od kalosańskiej formy różni go metalowa spiralna muszla, która leży równolegle do ziemi. Służyła mu ona jako ochrona przed drapieżnikami. Kiedy chciał się szybko poruszać, ustawiał muszle pionowo w stosunku do ziemi i toczył się niczym Spheal. Mógł również używać swojej muszli do pływania na wodzie. Uważa się, że skorupa powstała w wyniku reakcji śluzu Sliggoo z bogatymi w żelazo wodami w Hisui. Jego ewolucja na plecach miała gigantyczną spiralną metalową skorupę, w którą mógł się schować. Chroniąc się wystawiał tylko głowę poza skorupą. Twardość swojej skorupy była dostosowywana według woli pokemona. Z brody i ramion kapał mu metaliczny, szary szlam.
Hisuański Avalugg (lodowo-kamienny)
Hisuański Avalugg był zauważalnie mniejszy, niż jego odpowiednik z Kalos i ważył aż o połowę mniej. Ten regionalny wariant miał całe ciało z kamienia, a jego wierzch wraz z głową pokryty jest warstwą litego lodu. Głowa wyposażona była w dwie duże płytki przypominające kły na dolnej szczęce. Te pancerne płyty były mocniejsze niż stal, pozwalając Avaluggowi łatwo przebijać się przez głazy i przedzierać się przez głęboki śnieg.
To już wszystkie formy regionalne jakie poznaliśmy. Co o nich myślicie? Kto jest waszym ulubieńcem z Hisui? Piszcie w komentarzach!
Wszystkie ilustracje pokemonów pochodzą z materiałów Bulbapedii.
Zostaw komentarz