POKEMON BRILLIANT DIAMOND/SHINING PEARL.

Stało się. Długo wyczekiwane remake’i 4-tej generacji zostały przedstawione na najważniejszym wydarzeniu dla całej marki Pokemon.  Zapowiedziano nie tylko nowsze wersje gier wydanych na Nintendo DS, ale również grę RPG z otwartym światem i elementami akcji. Dziś jednak przyjrzymy się grom Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl. Chciałbym zaznaczyć, że jest tworzone przez ILCA – studio które pracowało nad Pokemon Home.

Ta podroż ma sprawić, że starzy gracze doświadczą nostalgicznej historii, a nowi dostaną dobrą zabawę w odświeżonej oprawie graficznej. Tak jak w oryginałach akcja gier osadzona jest w regionie Sinnoh, który jest inspirowany wyspą Hokkaido w Japonii. Zostaną odtworzone wszystkie lokacje z jak największą dokładnością. Dzięki temu możemy odwiedzić znajome lokacje “na nowo”. 

W grze wcielimy się w Lucasa lub Dawn. Ciężko zauważyć u nich zmiany. Co ciekawe na tych grafikach jest widoczne stare znajome urządzenie. Co oznacza, że Poketch prawdopodobnie wróci w remake’ach.

Może tym razem dodadzą możliwość cofnięcia kanału XD

Zostały ujawnione startery i pierwsze wpisy do Pokedexu. Niestety nie wiadomo czy mechaniki takie jak mega ewolucje czy też dynamaxy będą zaimplementowane. Jednak jest to bardzo możliwe.

To tyle z tej zapowiedzi. Zapraszam do komentowania.

Źródło:

diamondpearl.pokemon.com