Pokémon Unite – oficjalna premiera pokemonowej MOBA

W czerwcu 2020 roku Nintendo zapowiedziało nową sieciową grę z serii Pokemon, mającą trafić zarówno na konsolę Nintendo Switch, jak i urządzenia mobilne. W ostatnim okresie dostaliśmy kolejną garść informacji związaną z nadchodzącą premierą.

Czym jest Pokemon Unite?

Lista postaci dostępnych w grze z oficjalnej strony gry.

Pokemon Unite będzie pierwszą sieciową grą franczyzy. Ponadto od gier z głównego nurtu wyróżniać ją będzie rozgrywka charakterystyczna dla gier MOBA. Na pierwszy rzut oka gra bardzo przypomina League of Legends, jednak przy głębszym zapoznaniu znajdziemy kluczowe różnice. Osią rozgrywki również będą starcia dwóch pięcioosobowych drużyn, w których każdy gracz będzie mieć za zadanie pokierować wybraną przez siebie postacią, posiadającą wyjątkowe zdolności. W przypadku Unite tymi bohaterami będą oczywiście pokemony. W dniu oficjalnej premiery gry spotkamy się z taką pulą postaci.

Tuż po oficjalnym wypuszczeniu gry do zespołu dołączą Blastoise i Gardevoir. Ponadto gra dalej będzie rozszerzana o kolejne postacie.

Witajcie na wyspie Aeos!

Wygraną drużyną zostanie ta, która złapie jak największą liczbę dzikich pokemonów w zaroślach znajdujących się wzdłuż areny i dostarczy je do wyznaczonych miejsc na mapie. Wydarzenia będą miały miejsce na nieznanej dotąd w świecie pokemonów wyspie Aeos. Jednakże wiemy, że działa tam organizacja UBC, zajmująca się walecznymi widowiskami 5v5 na arenach. Niezwykłą cechą wyspy jest znajdująca się tam energia Aeos, którą w grze uzyskujemy pokonując dzikie stworzenia. Za tytuł oprócz The Pokemon Company odpowiedzialni są również chiński growy gigant- Tencent i należące do niej studio TiMi odpowiedzialne m.in. za mobilną wersję Call of Duty. Warto zwrócić uwagę, że dzięki firmie Tencent gra będzie miała premierę także na, wciąż świeżym dla franczyzy Pokemon, rynku chińskim.

Kiedy będziemy mogli zagrać?

Pokemon Unite będzie darmową grą oferującą opcjonalne ułatwienia w formie mikropłatności. Na Nintendo Switch premiera odbędzie w lipcu 2021 roku, natomiast na urządzeniach mobilnych (w tym IOS) gra zawita dopiero w drugiej połowie września tego samego roku. Przy wyborze platformy, na której zagramy, powinniśmy wziąć pod uwagę, że twórcy przewidują z czasem wprowadzić rozgrywkę międzyplatformową dla urządzeń mobilnych i konsol.

Osobiście uważam ten tytuł za ciekawy i warty poświęcenia uwagi. Nam jako zainteresowanym zostaje już tylko czekać z niecierpliwością na premierę.